Cijenjeni članovi Hrvatskoga filološkog društva,
Pozivamo Vas na peti sastanak Odjela za fonetiku Hrvatskoga filološkog društva u akademskoj godini 2021/2022. koji će se održati u četvrtak 31. ožujka 2022. u 15:30 sati na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, u A-309 i putem Zoom platforme na poveznici: https://us04web.zoom.us/j/76202242103?pwd=jtGiU0Y4koYig9p5ReXJvrfj1hfMAc.1
Meeting ID: 762 0224 2103
Passcode: FBxHP8
U sklopu sastanka i ciklusa Govor u pandemiji COVID-19, predavanje će održati
Anđela Nikolić Margan
Izazovi u rehabilitaciji slušanja i govora djece i odraslih s umjetnom pužnicom u doba pandemije COVID-19
Sažetak predavanja:
Pandemija koronavirusa zatekla je cijeli svijet te gotovo da nema struke u kojoj se nisu osjetile reperkusije pandemije i takozvanog ''novog normalnog''. Fonetska struka bila je izložena izazovima i uvjetima na koje se moralo prilagođavati u hodu. Osobe s kohlearnim implantom ovise o terapiji koji se odvija uživo i o prilagodbi govornog procesora, koja se također odvija uživo. Kako provoditi verbotonalne rehabilitacijske postupke u pandemijskim uvjetima? Kako osigurati kontinuitet u rehabilitaciji i kako izgleda jedan dan u rehabilitaciji online, a kako u uvjetima socijalne distance?
O predavačici:
Anđela Nikolić Margan osnovnu školu i opću gimnaziju završila je na Cresu. Preddiplomski studij fonetike i turkologije završila je 2017, a 2019. diplomirala je fonetiku – rehabilitacijski smjer i antropologiju. Dobitnica je dviju Rektorovih nagrada: 2015. – za organizaciju i izvođenje edukacijskog treninga za nefonetičare FonET 2015. s Klubom studenata fonetike 'Eufonija' , te 2016. za najbolji individualni znanstveni rad pod naslovom ''Razvoj aplikacije za pomoć u rehabilitaciji djece s govorno-jezičnim potešoćama'', u koautorstvu s kolegom Antonijem Buničićem s Fakulteta za elektrotehniku i računarstvo. Tijekom preddiplomskog i diplomskog studija sudjelovala je na 2 ljetne škole neuroznanosti pri Max Planck institutu za kognitivnu neuroznanost u Leipzigu te na ljetnoj školi paleoantropologije u Tatarstanu u Rusiji. Volontirala je 2 godine u Centru Slava Raškaj, u privatnom fonetskom kabinetu u Zagrebu i Bjelovaru, a studentsku praksu odradila je u KBC Rijeka na Odjelu za audiologiju i fonijatriju, u trajanju od 2 mjeseca. Sudjelovala je na dva međunarodna neuroznanstvena skupa u Leipzigu i Zadru, na temu govornih poremećaja u neurodegenerativnim bolestima. Od veljače 2020. zaposlena je kao audiorehabilitatorica u Centru za umjetnu pužnicu Poliklinike SUVAG. Završila je 1. stupanj edukacije iz muzikoterapije, a trenutno pohađa edukaciju iz senzorne integracije i II. stupanj Verbotonalne edukacije za rehabilitaciju osoba oštećena sluha u Poliklinici SUVAG.
Srdačno Vas pozdravljamo i radujemo se Vašem dolasku!
Voditeljica Odjela
doc. dr. sc. Ana Vidović Zorić